Sürdürülebilir Yatırım Danışmanlığı

Maliyet artışından korkmayın! Çünkü, Sürdürülebilir yatırım diğerlerinden daha değerli, daha verimli olacaktır. Ayrıca, işletmeye başladığı andan itibaren size para kazandırır!

Slayt1

[Yeşil Bina Maliyetinin Konvansiyonel İnşaat Maliyetine Etkisi ve Diğer Etkileri Sunumumuzu Yukarıdaki Resme tıklayarak indirebilirsiniz.]

 1980’lerin sonuna doğru, ilk kez genel olarak kullanılan sürdürülebilirlik (Sustainability) kavramı, “gelecek kuşakların kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme yeteneklerini tehlikeye sokmaksızın bugünki kuşakların ihtiyaçlarını karşılamaktır.” tanımı ile hayatımıza girmiştir. GEMDSE Proje Yönetim ilkesel olarak Sürdürülebilir Yatırım anlayışını öncül prensip olarak kabul etmektedir. Hedefimiz makro anlamda “Sürdürülebilir Kalkınmanın parçası olmaktır.”

Sustainabiltiy Scheme TR

Bir çok platformda Yeşil Bina Sertifikası temini Sürdürülebilirlik için yeterli görülüyor olarak algılanmakla birlikte bu anlayış Sürdürülebilirlik kavramının sadece bir parçasıdır. Yatırım algısı olarak Yeşil Bina tasarımı ve projesi yapmak başlangıç safhası için doğru yöntemdir, bir gerekliliktir.

GEMDSE Proje Yönetim, sadece inşaat sırasında ve ilk kullanımda olumsuz çevresel  faktörleri minimize etmekle kalmaz, yapının işletilmesi sırasında Sürdürülebilirlik için ihtiyaç duyulan lojistik, geri dönüşüm yönetimi, personel eğitimi, çalışanların ve konaklayanların sağlıklarının istatistikleri gibi yaşam döngüsü içerisindeki gereklilikleri de planlar!

Yatırım maliyeti bir miktar artmakla birlikte bu sayfada sunduğumuz “Doğayı Korurken Para Kazanmak Mümkündür” temalı Şirketimiz sunumunun  incelenmesini salık vermekteyiz. Zira geri artan maliyetiniz kısa sürede geri dönmekle (pay-back) birlikte, daha ilk günden itibaren diğer yatırımlara nazaran, daha değerli, daha verimli, size işletme sırasında para kazandıran, marka değerinizi arttıran, personel ve konaklayanların daha sağlıklı olmalarını sağlayan, yaşam döngüsü içerisindeki işletme maliyetlerini minimize eden, Yeşil Müşteri ve Sadakatinin oluşmasına katkıda bulunan bir yatırımın sahibi olmanız için, “Doğru Yönetilmiş Sürdürülebilir Yatırım Yönetimi” sunmaktayız.

Sürdürülebilirlikte sosyal sorumlulukla ilgili iki küçük örnek;

… yaptığınız yatırım günlük trafik sirkülasyonuna bir kaç araç daha eksik çıkartsın.

… kurumsal bilgi birikiminizin nesiller boyunca geliştirilmesini sağlamak amacıyla doğru metodoloji ile aktarılması sizin göreviniz olmalı.

Yoruma kapalı.